با استفاده از آمونیاک پایین 5 سال دستان خود را بشویید

آمونیاک پایین اتمسفر، منبع اسیدی شدن پس از شکل نیتروژن، گاز آمونیاک مهمترین منبع نیتروژن در هوا است. از 3 اتم هیدروژن تشکیل شده است، آزاد شدن آمونیاک در اتمسفر باعث اسیدیته آب باران می شود.

در طول بارش، این غلظت هیدروژن (H+) ویژگی اسیدی خاک و محلول مایع آن را افزایش می‌دهد، بنابراین خطرات فرسایش، کاهش آلودگی، افزایش آلودگی و کاهش عملکرد کشاورزی را شاهد خواهیم بود.

برای مبارزه با این خطرات، راه حل های کوتاه مدت استفاده از کودهای بیشتر، مواد شیمیایی بیشتر در برابر آفات، در نتیجه انتشار بیشتر آمونیاک است. اما راه دیگری ممکن است. کاهش انتشار آمونیاک با استفاده از اشکال مختلف نیتروژن حفاظت از آب، محیط زیست و حاصلخیزی خاک مستلزم اجرای اقداماتی غیر از همه مواد شیمیایی است.

آمونیاک

محدود کردن خاک‌ورزی باعث رشد قارچ‌های رشته‌ای و در نتیجه تبدیل مواد آلی به هوموس و در نتیجه افزایش ظرفیت خاک برای ذخیره آب، نیتروژن و کربن می‌شود.

استفاده از حبوبات در تناوب، با قابلیت تثبیت نیتروژن هوا و بازگرداندن آن به محصولات زیر، راهی برای محدود کردن مصرف نیتروژن معدنی شیمیایی در مزرعه و افزایش استقلال آن است.

شرط می‌بندیم که این نمونه‌هایی از راه‌حل‌ها، که بخشی از مجموعه‌ای از شیوه‌های کوددهی زیست‌محیطی هستند، با افزایش بهره‌وری کشاورزی، بر حاصلخیزی خاک، برای حفاظت از محیط‌زیست و بالاتر از همه بر امنیت غذایی تأثیر خواهند داشت.

آمونیاک، یک محصول جانبی رایج فرآیندهای شیمیایی، اغلب به صورت گاز خارج می شود. محققان با بودجه اتحادیه اروپا فناوری غشایی پیشرفته ای را برای جذب آمونیاک بسیار کارآمد توسعه داده اند که به طور چشمگیری هزینه های عملیاتی و انتشارات خطرناک را کاهش می دهد.

تولید آمونیاک با سطوح بالای انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) و همچنین از دست دادن آمونیاک آزاد شده به شکل گاز (محصولات جانبی گاز) و نمک های آمونیوم همراه است.

بهبود راندمان جذب آمونیاک از حالت گازی و کاهش انتشار و هزینه ها، موضوعات راهنما پروژه AGATE (“فناوری جذب گاز آمونیاک”) بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.