خواننده ای که قبل از کنسرت بادام هندی حلبی مصرف می کند

بادام هندی حلبی اسیدهای چرب، فیبر، فیتواسترول ها و پروتئین گیاهی که مسئول کاهش (دوباره) جذب کلسترول و اسید صفراوی، افزایش اسید صفراوی و دفع کلسترول هستند.

همچنین حاوی α-توکوفرول، آرژنین، منیزیم، مس، منگنز، کلسیم و پتاسیم است که به عنوان یک عامل محافظ قلب عمل می کند. دیواره سلولی بادام سرشار از پلی ساکاریدهای غیر نشاسته ای به ویژه پلی ساکاریدهای غنی از آرابینوز و ترکیبات فنلی است که باعث کاهش لیزپی می شود. با ممانعت از آزادسازی لیپیدهای موجود برای هضم.

بنابراین، می توان گفت که بادام کامل در رژیم غذایی یک استراتژی تغذیه ای ایمن و عملی است که می تواند برای مدیریت اختلالات چربی خون و ناهنجاری های مختلف قلبی عروقی با استفاده از بادام توصیه شود. نقش مهم بادام در CVD ها در شکل 32.3 ذکر شده است.

بادام هندی درختی همیشه سبز از خانواده Anacardium occidentale از خانواده Anacardiaceae است. این گونه درخت بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است و امروزه به صورت تجاری در مناطق گرمسیری نیمه خشک آفریقا، هند و سریلانکا کشت می شود. در هند در سواحل غربی، ساحل شرقی و در چند نواحی دشتی در کارناتاکا و مادهیا پرادش می روید.

مرفولوژی
درخت بادام هندی درختی چند شاخه، همیشه سبز و متوسط است که می تواند تا ارتفاع 6 تا 12 متر رشد کند. تاج درخت بادام هندی 6 تا 15 متر قطر دارد و ریشه عمیقی دارد. برگها به شکل بیضی بیضی شکل با طول 10-20 سانتی متر و عرض 5-10 سانتی متر هستند.

بادام

گل‌ها پنج‌مرخ به قطر 1 سانتی‌متر با رنگ صورتی متمایل به زرد و طبیعت دوجنسی دارند. میوه به شکل کلیوی حاوی پوسته دو جداره با اپی کارپ سخت، مزوکارپ و اندوکارپ نازک است (شکل 32.4).

برای کشت بادام هندی، خاک شنی و لاتریت ضعیف با سطح pH در حدود 5-6.5 مورد نیاز است. تابش مستقیم آفتاب روزانه به مدت 6 ساعت برای رشد مناسب گیاه مفید است. درخت بادام هندی به دمایی بین 10 تا 40 درجه سانتیگراد نیاز دارد. دمای کمتر از 10 درجه سانتیگراد برای کشت بادام هندی مفید نیست.10

ارزش غذایی
بادام هندی حاوی 50 درصد چربی است. منبع خوبی از ویتامین E و مواد معدنی به ویژه منیزیم و روی است. بادام هندی همچنین حاوی ویتامین های C و B است. بر اساس پایگاه داده ملی مواد مغذی وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA)، 1 اونس بادام هندی خام (28.35 گرم)

حاوی 157 کالری، 8.56 گرم کربوهیدرات، 1.68 گرم شکر، 0.9 گرم فیبر، 5.17 گرم پروتئین، 12.43 گرم کل چربی، 10 میلی گرم کلسیم، 1.89 میلی گرم آهن، 83 میلی گرم منیزیم، 168 میلی گرم فسفر، 187 میلی گرم پتاسیم، 3 میلی گرم سدیم، 1.64 میلی گرم روی، 0.1 میلی گرم آسکوربیک اسید، 0.120 میلی گرم تیامین، 0.016 میلی گرم ریبوفلاوین، و 0.301 میلی گرم نیاسین.24

فیتوشیمی
مغز بادام هندی خام از مقدار قابل توجهی بتا کاروتن، لوتئین، زآگزانتین، α-توکوفرول، γ-توکوفرول، تیامین، اسید استریک، اسید اولئیک و اسید لینولئیک تشکیل شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.