مواد تشکیل دهنده چای ترش

طعمی شبیه به کرن بری دارد و می توان آن را هم به صورت گرم و هم سرد میل کرد.

صدها گونه هیبیسکوس وجود دارد که بر اساس مکان و آب و هوای آنها متفاوت است، اما هیبیسکوس سابداریفا بیشتر برای تهیه چای ترش استفاده می شود.

تحقیقات طیف وسیعی از مزایای سلامتی مرتبط با نوشیدن چای هیبیسکوس را کشف کرده است که نشان می دهد ممکن است فشار خون را کاهش دهد، با باکتری ها مبارزه کند و حتی به کاهش وزن کمک کند.

چای ترش و شیرین خنک به همراه طرز و نکات تکمیلی

این مقاله به بررسی 8 فایده نوشیدن چای هیبیسکوس می پردازد.

1. سرشار از آنتی اکسیدان
آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که به مبارزه با ترکیباتی به نام رادیکال های آزاد که باعث آسیب به سلول های شما می شوند کمک می کنند.

چای هیبیسکوس برخلاف چای سبز مشهد سرشار از آنتی اکسیدان های قوی است و بنابراین ممکن است به جلوگیری از آسیب و بیماری ناشی از تجمع رادیکال های آزاد کمک کند.

در یک مطالعه روی موش‌ها، عصاره هیبیسکوس باعث افزایش تعداد آنزیم‌های آنتی اکسیدانی و کاهش اثرات مضر رادیکال‌های آزاد تا 92 درصد شد (منبع مورد اعتماد 1).

مطالعه دیگری بر روی موش‌ها یافته‌های مشابهی داشت و نشان داد که بخش‌هایی از گیاه هیبیسکوس، مانند برگ‌ها، دارای خواص آنتی‌اکسیدانی قوی هستند (منبع مورد اعتماد).

با این حال، به خاطر داشته باشید که این مطالعات حیوانی بودند که از دوزهای متمرکز عصاره هیبیسکوس استفاده کردند. مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه چگونه آنتی اکسیدان های موجود در چای هیبیسکوس ممکن است بر انسان تأثیر بگذارد، مورد نیاز است.

خلاصه
مطالعات حیوانی نشان داده است که عصاره هیبیسکوس دارای خواص آنتی اکسیدانی است. مطالعات بیشتری برای تعیین اینکه چگونه ممکن است برای انسان ترجمه شود، مورد نیاز است.

2. ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند
یکی از تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین فواید چای هیبیسکوس این است که ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

 

11 مزایای شگفت انگیز از چای هیبیسکوس

چای سبز اصل

با گذشت زمان، فشار خون بالا می تواند فشار بیشتری بر قلب وارد کند و باعث ضعیف شدن آن شود. فشار خون بالا همچنین با افزایش خطر بیماری قلبی مرتبط است (منبع مورد اعتماد 3).

چندین مطالعه نشان داده اند که چای هیبیسکوس همانند چای سبز کیسه ای ممکن است فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش دهد.

در یک مطالعه، به 65 فرد مبتلا به فشار خون بالا چای هیبیسکوس یا دارونما داده شد. پس از شش هفته، کسانی که چای ترش می نوشیدند، در مقایسه با دارونما، کاهش قابل توجهی در فشار خون سیستولیک داشتند (منبع معتبر 4).

به طور مشابه، مروری بر پنج مطالعه در سال 2015 نشان داد که چای هیبیسکوس فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را به ترتیب به طور متوسط ​​7.58 میلی‌متر جیوه و 3.53 میلی‌متر جیوه کاهش می‌دهد (منبع مورد اعتماد).

در حالی که چای هیبیسکوس ممکن است راهی ایمن و طبیعی برای کمک به کاهش فشار خون باشد، اما برای کسانی که هیدروکلروتیازید، نوعی دیورتیک که برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود، مصرف می کنند، توصیه نمی شود، زیرا ممکن است با دارو تداخل داشته باشد (منبع مورد اعتماد).

برخی از مطالعات نشان داده اند که چای هیبیسکوس که قیمتی متفاوت از قیمت آویشن کوهی دارد ممکن است فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش دهد. با این حال، برای جلوگیری از تداخل، نباید با هیدروکلروتیازید مصرف شود.
3. ممکن است به کاهش سطح چربی خون کمک کند
علاوه بر کاهش فشار خون، برخی مطالعات نشان داده اند که چای ترش ممکن است به کاهش سطح چربی خون کمک کند، که یکی دیگر از عوامل خطر برای بیماری قلبی است.

خواص چای ترش | ۱۸ خاصیت چای ترش قرمز همراه با ۷ مورد از عوارض آن

فروش چای سبز

در یک مطالعه، به 60 فرد مبتلا به دیابت، چای هیبیسکوس یا چای سیاه داده شد. پس از یک ماه، کسانی که چای هیبیسکوس مصرف کردند، کلسترول HDL “خوب” را افزایش دادند و کلسترول تام، کلسترول “بد” LDL و تری گلیسیرید را کاهش دادند (منبع معتبر 7).

مطالعه دیگری در افراد مبتلا به سندرم متابولیک نشان داد که مصرف 100 میلی گرم عصاره هیبیسکوس در روز با کاهش کلسترول تام و افزایش کلسترول HDL “خوب” مرتبط است (منبع مورد اعتماد).

با این حال، مطالعات دیگر نتایج متناقضی در مورد اثرات چای هیبیسکوس بر کلسترول خون ارائه کرده اند.

در واقع، مروری بر شش مطالعه شامل 474 شرکت‌کننده به این نتیجه رسید که چای هیبیسکوس همانند چای لیمو عمانی به طور قابل‌توجهی سطح کلسترول یا تری گلیسیرید خون را کاهش نمی‌دهد (منبع معتبر 9).

علاوه بر این، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که چای هیبیسکوس بر میزان چربی خون، به بیماران مبتلا به بیماری های خاص مانند سندرم متابولیک و دیابت محدود شده است.

برای تعیین اثرات بالقوه آن بر روی جمعیت عمومی، مطالعات گسترده تری برای بررسی اثرات چای هیبیسکوس بر سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون مورد نیاز است.

برخی از مطالعات نشان داده اند که چای هیبیسکوس ممکن است کلسترول و تری گلیسیرید خون را در افراد مبتلا به دیابت و سندرم متابولیک کاهش دهد. با این حال، مطالعات دیگر نتایج متناقضی تولید کرده اند. تحقیقات بیشتری در جمعیت عمومی مورد نیاز است.
ممکن است سلامت کبد را تقویت کند
از تولید پروتئین گرفته تا ترشح صفرا تا تجزیه چربی، کبد شما برای سلامت کلی شما ضروری است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.